Zimné šťastie pri Liptovskej Mare

Autor: zuzana minarovičová | 20.2.2012 o 17:42 | Karma článku: 12,44 | Prečítané:  1171x

Dovoľte mi odľahčiť trochu napätú situáciu na politickej scéne a aspoň na chvíľku zabudnúť na starosti všedného dňa. Možno ste už veľmi dávno nevstali v skoré, ešte tmavé ráno a nešli sa prejsť niekde k rieke, jazeru, potoku, či inej vodnej ploche. Ani ja som tak už veľmi dlho nespravila. Na svoju vlastnú škodu.

Preto ma potešil Paľov nápad – zájsť v nedeľné ráno ku gotickému kostolíku pod Havránkom a počkať si tam na východ slnka. Napriek nie príliš priaznivej predpovedi počasia sme predsa len sadli do auta a odviezli sa na breh priehrady. Po pomerne dlhom období silných mrazov som vo vzduchu pocítila prísľub jari. Teplota bola príjemná, vietor oddychoval niekde v skrýši a všade navôkol vládlo ticho prerušované našim vŕzgavým krokom a bublaním vody pod ľadovou pokrievkou.

LMvychod-6798.jpg

LMvychod-6800.jpg

LMvychod-6806.jpg

LMvychod-6817.jpg

Momentálne čítam Coelhovu knižku Ako rieka, ktorá plynie. Je plná príbehov a myšlienok, ktoré sa s tými mojimi majú veľmi radi. Toto priateľstvo funguje už dávno, ibaže v tej spleti života som pomerne dlhý čas žiadnu Pablovu knihu nedržala v ruke. Priateľstvo našich úvah tak bolo na nejaký čas prerušené. A ja som zabudla ako veľmi mi chýba. Po pár stránkach sa opäť naplno otvorila náruč a jednotlivé slová sa rozbehli k tým mojim nevysloveným a nenapísaným a spolu, držiac sa za ruky, tancujú od radosti striedajúc rytmy od klasického valčíka až po argentínske tango .

LMvychod-6820.jpg

LMvychod-6825.jpg

LMvychod-6827.jpg

LMvychod-6828.jpg

Práve pri čakaní na ohnivú guľu, ktorá nakoniec len tak spoza oblakov hanblivo vykukla, mi hlavou a telom prebehol pocit – absolútny pokoj. Každý z nás z času na čas pocíti ten krátky okamih, kedy sa na nič neupína, nehrá, nemusí nič rozoberať, riešiť. A tak som len stála, sem tam priložila aparát k oku a vychutnávala si čarovný okamih na brehu Mar(k)y. A možno Vás tým pocitom aspoň na okamih nakazím.

LMvychod-6833.jpg

LMvychod-6836.jpg

LMvychod-6840.jpg

LMvychod-6852.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista. Donald Trump ukázal, že je rovnaký ako počas kampane.

ŽENA

Sociologička: Konzervatívnosť Slovenska je skôr mýtus

Tradičná forma rodiny pretrváva, no dospievame k rozmanitosti.

BRATISLAVA

Kompostér musí byť v každom dome

Ľudia musia po novom povinne separovať bioodpad.


Už ste čítali?