Po každej hmle slnko vychádza

Autor: zuzana minarovičová | 8.5.2012 o 16:05 | Karma článku: 14,89 | Prečítané:  707x

Veru, veru, je to presne tak. Môžeme byť nahnevaní, nešťastní, negatívne naladení, ufrfľaní, mračiaci sa ... aj tak jedného dňa opäť zažiari úsmev na našej tvári. Najprv pomaličky nenápadne, sem tam sa ešte schová za tú pohodlnú masku nepreniknuteľnosti, ale je to tam. Ľavý kútik, pravý a nakoniec zopár tesákov a iskrička v oku. Niekomu aj jamky na líci badať, niekomu dokonca aj smejúce sa vrásky kolo očí naskočia. A vtedy je nám veru na tom svete dobre, čo dobre, výborne.

Po počiatočnej takmer šeroslepote na mieste zvanom Háj, badáme prvé slnečné papršleky. Hanblivé siluety stromov, haliace sa do šedastého závoja váhajú, ukázať sa? Neukázať?

Haj-farba-7539.jpg

Vravím "no taaak, už je čas" a v tom jeden za druhým ukazujú svoju náruč. Dokonca aj vrcholky hôr sú zvedavé a rovnako pomaličky odkladajú svoj tajomný plášť.

Haj-farba-7544.jpg

Haj-farba-7546.jpg

Haj-farba-7548.jpg

Tráva sa zlatisto zatrbliece a radostne masíruje členky svojich priateľov. Jej teplá mäkká farba sa slastne presúva do ich korún, hladkajúc zárodky jarných listov, nech sa im ľahšie prediera na svetlo.

Haj-farba-7557.jpg

Haj-farba-7561.jpg

Všetko navôkol vonia jarným prebúdzaním. Zima je preč, už načisto prehrala.

Haj-farba-7567.jpg

Ten krátky čas, kedy je v horách ešte sneh, ale na lúkach sa to už zelení, milujem. Všetko je svieže, nové, plné života. Prísľub krásy, pohody a lásky visí vo vzduchu. V žiadnom inom ročnom období to necítiť tak intenzívne ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V starostlivosti o srdce patríme medzi najhorších v Európe. Pozrite si rebríček

V prieskume Slovensko získalo nízke známky pre zlý životný štýl svojich obyvateľov a aj dlhé čakacie lehoty na vyšetrenia.

EKONOMIKA

Prvá banka prelomila tabu a zvýšila úroky na hypotékach

Zvyšovanie úrokov vraj nesúvisí so zmenami Národnej banky.


Už ste čítali?