Život na mahdijskej pláži

Autor: zuzana minarovičová | 9.1.2011 o 12:29 | Karma článku: 8,78 | Prečítané:  1863x

Po 13 rokoch ma chytili abstinenčné príznaky po klasickej prímorskej dovolenke. Nechcela som však preplnené pláže plné mladých, adrenalínom nabitých teenagerov, ani rodiny s malými deťmi a podľa toho sme sa napokon s kamarátkou Majkou dohodli na termíne - septembrový týždeň, uprostred ktorého máme štátom uznaný deň voľna. Pôvodná úvaha bola Turecko, avšak ceny zostali stále pomerne vysoké. A tak jedného dňa prišla Majka s návrhom Tunisko. Počúvala reklamu v rádiu a malo by nás to vyjsť celkom dobre v akciovej cene. A tak sme hneď na druhý deň zavítali do cestovnej kancelárie, vyplatili zálohu, vybrali hotel a pláž. „Mahdia je presne to, čo Vás uspokojí" znelo odporúčanie pani z cestovnej kancelárie, keď sme sa rozhodovali medzi dvoma miestami. Mahdijská pláž sa považuje za najkrajšiu pláž Tuniska a tak bolo rozhodnuté.

Moja predstava dovolenky bola - rozdeliť čas medzi ranným behaním, plávaním, fotením, vyvaľovaním sa na slnku a vychutnávaním si voľna.

Po príchode do hotela Mahdia nás ohromila jeho veľkosť. Po úvodnej peripetii s výmenou izby sa už nič nepríjemné a neočakávané nestalo. Hotelový personál bol milý, úslužný a tak nič nebránilo mojim plánom. Ráno budíček o 5.30, buď ranný beh, alebo fotenie, následné plávanie v hotelovom bazéne, odchod na izbu, preobliecť sa na raňajky a po raňajkách smer lehátko, more, prechádzka po pláži, fotenie. Odchod na izbu kvôli neskoršiemu obedu spočívajúcemu v zjedení akéhosi ovocia, chvíľka oddychu pri knižke alebo krížovke a ďalšia dávka slnečných paprskov a morskej vody. V prípade vetra, presun k hotelovému bazénu. Okolo 18.00 odchod na večeru a večerná prechádzka po okolí. Keďže sme s Majkou mali tentokrát problémy s krížami, fakultatívne výlety boli zrušené, zostala vychádzka do blízkeho mestečka Mahdia.

Týždeň ubehol ako voda, úplne stačil na nabratie sily a energie a tak Vás teraz pozývam na potulky mahdijskou plážou.

Aby ste mali predstavu o výhľade z izby, nie úplne ideálnom, ale ani príšernom - s týmto príliš cavikov nerobím, aj tak do izby chodím len spať - pripájam na ukážku tri fotografie z nášej loggie.

1a.jpg

2.jpg

3.jpg

 

A teraz sľúbená prechádzka. Je približne 5.45, vychádzame z hotela bočným východom priamo k bazénu , nachádzajúcemu sa vo vnútornej časti hotelového komplexu. Slnko ešte spí, vonku je príjemná teplota okolo 25 stupňov, slaný vánok Vám hladí tvár.

4.jpg

Priamo od bazéna smerujeme k pláži. Napriek tomu, že je ešte šero, tyrkysová farba vody je čarovná. Stretávame podobných ranostajov ako my, ranné cvičenie, beh či plávanie, alebo len polihovanie na lehátku a dýchanie čistého, soľou naplneného vzduchu pôsobí blahodárne na zdravie človeka.

5.jpg

17.jpg

20.jpg

26.jpg

27.jpg

31-2.jpg

31-10.jpg

Vráťme sa však späť k samotnej pláži. Šumiace more, ranné farby a drobné detaily vytvárajú atmosféru, ktorú si človek pamätá ešte dlhé mesiace.

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9b.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

18.jpg

19.jpg

21.jpg

22.jpg

25.jpg

31-1.jpg

31-3.jpg

31-4.jpg

31-5.jpg

31-6.jpg

31-7.jpg

31-8.jpg

31-9.jpg

 

Otáčame sa a smerujeme späť k hotelu, raňajky volajú. Cestou vidíme plážové slnečníky v rôznych polohách, farbách, obkolesené flórou či pieskom.

13.jpg

23.jpg

24.jpg

Prechádzame okolo milých plážových prezliekární a sme späť pri bazéne.

31-11.jpg

Svetlo je už úplne iné, jasné a plné slnka a zvýrazňuje chuť ponoriť svoje spotené telo do kryštáľovo čistej chladivej vody.

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

Príjemne najedený, dobre naladený, vraciame sa na pláž, ktorá je už plná ľudí. Sledujeme predavačov ovocia, mušlí, šatiek, šálov.

31-12.jpg

31-13.jpg

31-14.jpg

31-15.jpg

31-16.jpg

31-17.jpg

31-18.jpg

Aj balóny sa už chystajú a tak nezostáva iné, len si vychutnať dovolenkový deň ako sa patrí.

31-19.jpg

31-20.jpg

31-21.jpg

31-23.jpg

V nasledujúcej časti sa vyberieme do mestečka Mahdia - uličky, starý a nový prístav a miestni obyvatelia sa už na Vás tešia.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík na videu z afrického väzenia odpovedá Kaliňákovi

Gašpar s Kaliňákom spochybňovali pravosť vyhlásenia bývalého siskára Ľuboša Kosíka o únose prezidentovho syna. Kosík poslal video ako dôkaz.

TV

Kosík vo videohovore z afrického väzenia: Zaručte mi bezpečnosť

Bývalý siskár potvrdzuje svoju totožnosť.


Už ste čítali?