Prosby tam hore, do Vesmíru

Autor: zuzana minarovičová | 1.3.2011 o 18:26 | Karma článku: 10,00 | Prečítané:  1652x

A máme tu marec. O 17 dní sa na mesiac vzdialim spolu s ďalšími tromi turistami k svojmu himalájskemu "kamarátovi", k Everestu. Nie letecky ako pred rokom a pol, ale peši. Nie s cestovkou, ale sami za seba. Beriem to ako svoju očistnú púť a zároveň darček k okrúhlinám, ktoré už klopú na dvere. Pri tejto príležitosti som si pripravila pár prosieb adresovaných nekonečnému Vesmíru. A tak mi dovoľte ich verejne predniesť. Tí ktorí mi žičíte, poproste spolu so mnou, tí ktorí mi nežičíte, prosím nerobte nič.

Prosby na každý deň do nášho odchodu:

16 - 1. marec - prosba za zdravie
Bože, daj nech všetkým členom výpravy zdravie slúži, nech sa všetkým ľudom, ktorých cestou stretneme choroby vyhnú, nech všetci naši blízky, ktorých na chvíľku zanecháme
doma, rozkvitnú ako prvé jarne kvietky. Ďakujem.

_DSC6468opr.jpg

15 - 2. marec - prosba za vnútorný pokoj, trpezlivosť a pokoru
Bože, daj nech vo svojich srdciach nájdeme lásku a mier, nech trpezlivo a s pokorou berieme každú situáciu, ktorá nastane, nech sa na svojej ceste naučíme vzájomnej úcte k sebe a k svojmu živému a „neživému" okoliu. Ďakujem.

_DSC6507.jpg

14 - 3. marec - prosba za humor
Bože, daj nech je celá naša cesta plná smiechu a humorných situácií, nech stretávame úsmev na tvárach ľudí, ktorí budú okolo nás, a nech nám smiech a radosť vydržia aj po návrate a to na dlhé veky. Ďakujem.

_DSC6515.jpg

13 - 4. marec - prosba k horám
Bože, popros v našom mene vládcov hôr, nech majú s nami, minizrnkami, trpezlivosť, naše prípadné prešľapy nech nám odpustia, budeme sa snažiť o ich minimalizovanie. Ďakujem.

_DSC6522.jpg

12 - 5. marec - prosba k George L. Mallorymu
Bože, poďakuj za mňa objaviteľovi Everestu - pánovi George L. Mallorymu - za to, že vďaka nemu viem, že vôbec nejaká „strecha sveta" existuje. Poďakuj mu, že vďaka nemu si môžem splniť svoj detský sen, stáť tesne pri úpätí Matky Sveta alias Tvári nebies. Ďakujem.

_DSC6527.jpg

11 - 6. marec - prosba k Messnerovi
Bože, prosím Ťa o dodanie Messnerovskej sily, nech sa spolieham na seba a svoje schopnosti, nech som nápomocná všade tam, kde bude treba a nech precítim pocity, ktoré tak dôverne poznám z Messnerových kníh. Ďakujem.

_DSC6603.jpg

10 - 7. marec - prosba k Psotkovi a všetkým obetiam Himalájí
Bože, pozdravuj odo mna Juzeka Psotku, Roba Halla a Scotta Fishera ako aj ostatných, ktorí na svojich horských cestách skončili v Tvojom objatí. R.I.P. Ďakujem.

_DSC6721.jpg

9 - 8. marec - prosba za počasie
Bože, dožič nám prosím príjemných slnečných dní s pár oblakmi na nebi, dramatickými východmi a západmi slnka a čo najmenším množstvom dažďových kvapiek. Viem, že je to odo mňa sebecké, ale vedz že by ma potešilo vidieť Ama Dablam, Everest, Lhoce, Nuptse v celej svojej kráse. Ďakujem.

_DSC6780.jpg

8 - 9. marec - prosba k Budhovi, Brahmovi, Višnovi a Shivovi
Bože, napriek tomu, že vieš, o mojom presvedčení, že je úplne jedno aké náboženstvo vyznávame, všetky sa pre mňa zhodujú v v láske a nesebeckosti, dovoľ mi pokľaknúť pred Budhom, Brahmom, Višnom a Shivom ako predstaviteľom Tvojej miestnej podobizne. V krajine, kde platia pravidlá budhizmu a hinduizmu sa budeme správať s láskou a úctou k ich tradíciám. Ďakujem.

_DSC6784.jpg

7 - 10. marec - prosba pre Ajayu a šerpov
Bože, drž nad našimi sprievodcami a nosičmi ochrannú ruku, nech ich rodiny majú všetkého dostatok a nech sa medzi nami vytvoria tie jedinečné nitky priateľstva, ktoré fungujú aj bez slov. Ďakujem.

_DSC6923.jpg

6 - 11. marec - prosba za nepálske deti
Bože, vieš ako milujem deti. Prosím, zariaď, aby čo možno najmenej trpeli hladom, chorobami, strachom a smútkom. Dopraj mi prosím potešenie vidieť ich šťastné tváre a šibalské oči. A ak mám niečim prispieť k ich radosti a veselosti, daj mi prosím znamenie - a teraz vieš, o čom píšem .-). Ďakujem.

_DSC6624.jpg

5 - 12. marec - prosba za nepálske ženy
Bože, daj všetkým ženám dostatok úrody na to, aby nakŕmili svoje deti. Daj všetkým ženám dostatok prostriedkov na to, aby v čase choroby mohli zabezpečiť svojim deťom lekára a aby ich mohli posielať do škôl. Ďakujem.

_DSC6802.jpg

4 - 13. marec - prosba za nepálskych mužov
Bože, dopraj mužom radosti z práce, svojej rodiny a dostatku financií, nech nikdy nie sú nútení bojovať o svoje práva násilným spôsobom. Ďakujem.

_DSC6960.jpg

3 - 14. marec - prosba za zamestnávateľa
Bože, prosím nech sa v priebehu mesiaca v práci nič špecifické nestane, nech všetci všetko vedia a nemajú stres. Snažila som sa všetko stihnúť a zariadiť, ale prosím aj Teba o pomoc pri mojej prípadnej zábudlivosti.
Ďakujem.

_DSC6496.jpg

2 - 15. marec - prosba za rodinu
Bože, dozri počas mojej neprítomnosti na tata, mamu, segru, bratov, dedka, babku, tetku, strýkov, bratrancov a všetkých rodinnými putami prepojených členov nášho klanu. Dozri aj na moju virtuálnu rodinu. Nech im všetkým chutí a nech sa majú radi .-). Ďakujem.

_DSC6466opr.jpg

1 - 16. marec - prosba za seba
Bože, za seba prosím nech nepodľahnem svojim slabostiam, nech zistím, čo potrebujem zistiť a nech som pre tento svet užitočná. A ešte nech som príjemný spoločník pre zvyšok tlupy. Ďakujem.

_DSC8797.jpg

0 - 17. marec - prosba za priateľov na Internete
Bože, chcem poďakovať všetkým tým ľuďom, ktorí so mnou počas predchádzajúcich mesiacov zdieľali moje nadšenie i obavy, ktorí mi pomohli pri organizovaní našej výpravy a ktorí vydržali čítať moje internetové písačky. Mám ich všetkých veľmi rada, tak im v mojom mene, ak Ti pôjde, vyčaruj dúhu na nebi. Ďakujem.

_DSC8794.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?