Smelá Zuz(k)a v Afrike - fotopríbehy: Kráľovské raňajky

Autor: zuzana minarovičová | 3.8.2011 o 5:41 | Karma článku: 10,66 | Prečítané:  2213x

Mojim hlavným africkým fotocieľom bolo nafotiť mačkovité šelmy - najmä levy, gepardy a leopardy. Kráľ zvierat bol z mojej trojky najčastejším objektom. V počítači mi leží množstvo fotiek, ktoré sú pre mňa spomienkovo zaujímavé, ale pre nezainteresovaného diváka už pomenej.

Hneď v úvodnej polhodinke našej SAFARI cesty, počas rozhovoru v aute - mimochodom takmer nechráneným, žiadne okná ani strecha - stretávame Kráľa s č. 1. Najprv sme si všimli strhnutého pakoňa a len pár metrov od neho, v tieni nízkeho kríka leží ... lev. Chvíľku na nás hľadí, zrazu sa dvíha a obchádza nás.

levy001.jpg

Auto sa pohýňa, masajský šofér odbáča do hustejších kríkov a tak sadáme späť na sedadlá a pokračujeme v rozhovore. Zrazu sa pozriem poza chrbát jedného z diskutérov a ... takmer onemiem. Hľadí na nás kráľovská hlava s č. 2, lenže akosi príliš blízko - môj odhad je tak 2-3 metre. Ako tak mierim objektív, po chrbte mi lozia zimomriavky, stačí jeden menší skok ... .

levy002.jpg

Po nejakej tej ďalšej hodinke, priamo na ceste leží trojica - lev s č. 3, jeho družka a ich úlovok - byvol, s dierou v bruchu ako svet. Levy už majú prvé kolo obedového menu za sebou, odfukujú a lenivo si nás premeriavajú. Opäť sme od nich len kúsok, tentokrát tak na 2 bežné skoky.

levy003.jpg

levy004.jpg

levy005.jpg

V ďalšie ráno vidíme samicu ako sa po výdatných raňajkách vracia späť k čerstvo narodeným mláďatám, tak nám vysvetľuje náš masajský šofér. Levica je totiž mimo hlavnej svorky a pomalými krokmi mieri k blízkym krovinám.

levy006.jpg

levy007.jpg

levy008.jpg

levy009.jpg

A zhruba o 7.00 hodine rannej sa mi plní sen. Sme asi tak na dva metre od levej svorky, kŕmiacej sa pravdepodobne nočným úlovkom. Lev sa už pri koristi nenachádza, zato levice spolu s levíčatami áno. Kam dovidíme, z každej strany sa mihá levia hlava. Fotenie je trochu rizikové, ale pri dodržaní hlavných zásad - nevystrkovať sa cez strechu auta, pohybovať sa v aute veľmi pomaly a nenápadne - mierime zoomy na toto priam neuveriteľne "naprogramované" divadlo. Keď sa levica prejde tesne pod našimi oknami, znehybnieme a len dúfame, že jej nenapadne skontrolovať obsah "zelenej plechovej konzervy" nachádzajúcej sa vedľa nej.

levy010.jpg

levy011.jpg

levy012.jpg

levy013.jpg

levy014.jpg

Niektoré levice sú už najedené, a tak si prejavujú radosť zo vzájomnej blízkosti, čo je bežný prejav levieho sociálneho správania sa.

levy015.jpg

levy016.jpg

A niektoré levíčatá, napriek prehýbajúcim sa bruškám, mieria opäť k torzu byvola a pokračujú v raňajkách.

levy017.jpg

levy018.jpg

levy019.jpg

levy020.jpg

levy021.jpg

levy022.jpg

levy023.jpg

levy024.jpg

levy025.jpg

levy026.jpg

levy027.jpg

levy028.jpg

Počas doterajšieho jedacieho rituálu sme ani na chvíľku nezahliadli pána tejto svorky. Zrazu sa len spoza našich chrbtov ozýva rev. Obraciame hlavy a hľa ... gazda prichádza. Všetci spozornejú a čakajú, čo sa bude diať.

levy029.jpg

levy030.jpg

levy031.jpg

levy032.jpg

levy033.jpg

levy034.jpg

levy035.jpg

levy036.jpg

levy037.jpg

levy038.jpg

A keďže ako pán kráľ prišiel, tak aj odchádza, ostatní členovia kráľovskej famílie sa venujú sieste. S plným bruchom je predsa taký krásny svet.

levy039.jpg

Ak ste ešte neraňajkovali, prajem Vám rovnaký apetít, s akým tieto krásne tvory spráskali svoje porcie. Dobrú chuť!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?