Tak trochu trpká prechádzka

Autor: zuzana minarovičová | 17.1.2012 o 11:19 | Karma článku: 19,42 | Prečítané:  4043x

V poslednom čase akosi strácam chuť čítať noviny a pozerať televíziu. Tak ako vyčíňa počasie /za ktorého skoky sme zodpovední my a nikto iný/, tak vyčíňajú naši politici. Od hlasovania ohľadne eurovalu to akosi z môjho "laického" pohľadu ide s nami dole vodou. Rovnako ako klesajú hladiny Domaše, či mojej milej Liptovskej Mary.

Liptovska-Mara-2011-6653.jpg

Nad hlavou mi pri nedávnej prechádzke okolo Mary stáli ťaživé mračná. Neviem, či oni spôsobili moje dumy ohľadne budúcnosti kúska Vesmíru, v ktorom sa práve nachádzam, alebo je to neustálymi sklamaniami sa ohľadne ľudí, ktorí vedú túto krajinu ako slepý a hluchý pastier a ktorých som si aj ja zvolila za svojich "dirigentov". Avšak tie falošné tóny, ktoré idú spod ich taktovky mi drásajú nervy.

Liptovska-Mara-2011-6655.jpg

Cítim sa ako taký starý vyschnutý peň, ktorý po doslúžení zostane v zabudnutí niekde bokom odhodený. Keď čítam príbehy rodín uverejňované v časopise Nota bene a predstavím si ako rátajú každú korunu, pardón cent a následne si prečítam "Gorilie" správy, je mi na zaplakanie. Miliardy lietajú hore dole, nikto za nič nie je zodpovedný, nikto nie je odsúdený, z plagátov sa na mňa predvolebne vyškierajú "OPICE", sľubujúce nemožné zázraky. Ani jedna z grupy neukáže systém, ktorý by dlhodobo ukazoval záruky, že keď si utiahnem opasok tu, vráti sa mi to o nejaký čas tu a potom aj tu. Lebo veď všetko so všetkým súvisí, akurát na Slovensku nie. Všetci sme tu a teraz a rýchlo plátame diery a pcháme uteráky do už tečúcich potrubí. Je viac ako 20 rokov od nášho štrngania kľúčami a kde sme? Na čo môžem byť naozaj hrdá?

Liptovska-Mara-2011-6656.jpg

Slušnosť a zodpovednosť sa akosi prestali v dnešnej dobe nosiť. Pri nedávnej návšteve pohotovosti ma skoro odvalilo - tí čo si zodpovedne platia všetky odvody a z ktorých peňazí fungujú zdravotnícke zariadenia sú v poradí na konci chvosta - ožran, ktorého priviezla sanitka, či kriminálnik prichytený priamo pri čine idú predsa prví v poradí. Čo na tom, že Vy tam skučíte reálnou bolesťou a keby nebolo treba, neotravovali by ste ... a slovník a spôsoby zdravotníckeho personálu? Bez komentára.

Liptovska-Mara-2011-6659.jpg

Ľudia, ktorí za niečo bojujú sú odvolávaní a nahradzovaní poslušnými servilnými bábkami. Nie že by som bola priveľkým fanúšikom Štefana Hríba a jeho Lampy, ale podnet na vlastné postoje a názory predsa len zatiaľ žiaden iný program neposkytuje. Informácie tu použité, ľudia s danou tematikou spojení mi stačia, pardón stačili  na zhromaždenie dostatočného množstva vedomostí na aký taký obraz o stave veci. A tu zrazu, pred voľbami - v čase Gorily - nepredĺžená zmluva. Vraj do volieb, potom prečo nie. Komu stúpa Štefan na otlak???

Liptovska-Mara-2011-6663.jpg

Za posledné obdobie som nevidela nič, čo by stálo v televízii za reč. Okrem relácii na Spektre, NG, Viasat Nature, History a sem tam STV2, CT1, CT2. Ten hnus ohľadne "celebrít", moderných TV seriálov, kde sa každý s každým vyspí, podvádza, verejne klame, to je vskutku krásny podprahový recept na vsugerovanie daných myšlienok oblbnutým masám. Môžete si povedať, ak to nesleduješ, odkiaľ vieš? Nuž ako prehľad - skúsim vždy jednu novú časť. Stále verím, že niečo sa zlomí a konečne ... Po vzhliadnutí úvodnej časti Farmár hľadá ženu, kde sa niektorá z adeptiek ožrala a stiahla na kameru gate a otrčila holú riť, to bolo niečo, čo ma dostalo do kolien. Vyhŕkli mi slzy kam až sme to ako národ dotiahli. To že dané indivíduum niečo také pácha, ok, v súkromí. Ale načo to premietať verejnosti? Čo vyrastie z deciek, čo sú týmito zlátaninami kŕmené a ktorým sa to už zdá normálne? Nehovoriac o rodnej reči, kde otázky typu "či?" alebo iné sprostosti zdomácnievajú a kopec ľudí a pristihla som už aj seba, začína rozprávať jazykom z mimoriadne "inteligentných " TV relácií? Kde sú dokumenty o ľuďoch, čo naozaj niečo dokážu, niečo vytvoria? Prečo TV a je mi jedno či verejná, či súkromná, neponúka relácie o ľuďoch, ktorí sú nominovaní na cenu Krištáľové krídlo napríklad? 

 Liptovska-Mara-2011-6669.jpg

Prečo sa prihliada na indexy ekonomické, akurát šťastie tam nikde nefiguruje? Ako sme mali možnosť vidieť - s číslami sa dá predsa pohrať, ajajajaáááááj. Ale prirodzený úsmev na tvári - ten sa zahrať nedá. Opakujem - prirodzený úsmev.

Liptovska-Mara-2011-6677.jpg

No poviem to rovno - nechcem takto žiť! Nechcem a zároveň neviem ako sa z toho celého marasu vymaniť. Koho si mám zvoliť? Koho, keď všetci sú v jednej kope? Som skeptik, nové strany ma rovnako nepresviedčajú - a ak aj niečo skúsia, budú tou chobotnicou zlynčovaní.

Liptovska-Mara-2011-6680.jpg

Liptovska-Mara-2011-6685.jpg

A tak mi nezostáva iné len veriť, že jedného dňa slnko opäť zasvieti. Budem zase žiť ten svoj jednoduchý život, veriť v dobro, lásku a pravdu. A keď niečo také vyslovím alebo napíšem, nebudú si ľudia ťukať na čelo, že som naivný blázon.

Ak sa Vám zdali moje predchádzajúce riadky depresívne, nie je tomu tak. Verím v zrkadlo, verím že dobro sa dobrým oplatí a zlo zasa zlom. A je to asi viac, ako to že neverím politikom, neverím ekonomickým a štatistickým analýzam. Mám svoj nos a obklopovať sa aj naďalej budem ľuďmi, čo stoja za to. Knihy tiež vychádzajú a programy budem naďalej prísne selektovať.

Takže záver mojej prechádzky - ako bolo na počiatku, tak bude i naďalej. A za pravdu mi dávajú zrkadlenia na hladine mojej milej Mary.

Liptovska-Mara-2011-6686.jpg

Liptovska-Mara-2011-6688.jpg

Liptovska-Mara-2011-6690.jpg

Liptovska-Mara-2011-6692.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?